WYCIECZKA NAD BAJKAŁ: Syberyjskie Morze (16 dni)

Od: Do Cena:
2014-08-03 2014-08-18  7635 PLN

Opis:
Program ten przygotowaliśmy z myślą o naszych bardzo wymagających Turystach. Daje on możliwość prawdziwego poznania Bajkału. Podróż koleją transsyberyjską uświadomi, jaki dystans trzeba pokonać, by dotrzeć do tego pięknego, ogromnego jak morze jeziora. Podczas wycieczki zobaczą Państwo Bajkał nie tylko z brzegu, ale zmierzą się z jego majestatem podczas kilku wielogodzinnych rejsów. Zobaczą unikalne miejsca, jak objęty całkowitym rezerwatem półwysep Święty Nos, dotrą na Wyspy Uszkanie, gdzie żyją jedyne w świecie foki słodkowodne.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 16
Dopłata do jedynki:1750 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z WARSZAWY z lotniska im. F. Chopina do Moskwy. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Przylot do MOSKWY. Transfer na dworzec Moskwa Jarosławska, zostawienie bagaży w przechowalni, spacer po mieście. Fakultatywnie wycieczka po Moskwie.

Dzień 2
Wyjazd pociągiem o godz. 00:35 do UŁAN- UDE (czas przejazdu 95h15min). Po drodze postoje od kilku do kilkudziesięciu minut, podczas których można kupić jedzenie na peronie od sprzedających je osób (owoce, ryby, gotowe dania obiadowe).

Dzień 3
Dzień w pociągu.

Dzień 4
Dzień w pociągu.

Dzień 5
Dzień w pociągu.

Dzień 6
Przyjazd do UŁAN-UDE o godz.04.50. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Wycieczka do Dacanu, buddyjskiej świątyni, w Iwołgińsku. Zwiedzanie miasta Ułan-Ude. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wizyta w wiosce starowierców TARBOGATAJ (40 km od Ułan-Ude) z obiadem w domu mieszkańców. Dalej przejazd w kierunku UST-BARGUZIN (220 km). Po drodze nocleg w pensjonacie w miejscowości MAKSIMICHA (nad Bajkałem). Kolacja. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd z MAKSIMICHY do Ust Barguzin (ok.1 h) dalej do Monachowa gazikami (około 1,5 h), dalej z Monachowa rejs statkiem na ŚWIĘTY NOS (ok.1 h). Baza turystyczna znajduje się w ścisłym rezerwacie w Zatoce Czywirkujskiej. W wolnej chwili można pospacerować dziewiczym brzegiem lub wykąpać się w znajdujących się na plaży ciepłych źródłach. Obiad. Zakwaterowanie na barce lub w jurtach, kolacja, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Jeden z najważniejszych punktów programu – wycieczka statkiem na archipelag WYSP USZKANICH, położonych 7 km na północny - zachód od Świętego Nosa. Na jednej z nich, będącej ścisłym rezerwatem, można przyjrzeć się z bliska jedynym w świecie słodkowodnym fokom. Nigdzie więcej nie zobaczymy nerp w ich naturalnym środowisku. Powrót wieczorem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd wodolotem na wyspę OLCHON. Po ok. 3 godzinach przyjazd na Olchon, transfer, zakwaterowanie w bazie turystycznej, obiadokolacja, nocleg. Jest to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwi rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, którego więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU. Dojazd gazikami na przylądek SAGAN-CHUSZUN i przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragmentu wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku zupa rybna - ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do pensjonatu, kolacja. Możliwość skorzystania z bani (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 12
Śniadanie, Wyjazd z Olchonu do WIERSZYNY, polskiej wsi. Do dziś mieszkają tutaj potomkowie emigrantów z Małopolski. W 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie. Niestety, marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Wieczorem transfer busem do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu Angara, kolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Zwiedzanie IRKUCKA m.in. Muzeum Dekabrystów, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 14
Śniadanie, transfer na dworzec. Wyjazd na całodzienną wycieczkę koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii. Możliwość zamówienia obiadu w pociągu lub zorganizowania przekąski w czasie przerwy na brzegu. Ok. godz. 19.00 przyjazd pociągu do portu Bajkał, przeprawa promem do LISTWIANKI, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 15
Śniadanie. Zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał, zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY, wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału). Powrót do IRKUCKA. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

Dzień 16
Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot z Irkucka do WARSZAWY (przez Moskwę).


Cena zawiera:
 • noclegi: 2 noclegi w Ułan Ude hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 1 nocleg Ust Bagruzin pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami; 2 noclegi na Świętym Nosie w jurtach (toalety na zewnątrz typu sławojka, wspólny prysznic na wiele osób, 2 noclegi na Olchonie, pokoje 2-osobowe z WC typu sławojka i prysznicem na podwórku, 3 noclegi w Irkucku hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;1 nocleg w Listwiance, pensjonat, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
 • wyżywienie: zgodnie z programem
 • atrakcje: rejs na Wyspy Uszkanie, całodzienna wycieczka „Okołobajkałką”, wycieczka na Olchonie na przylądki Sagan-Huszan i Choboj, Muzeum Bajkału w Listwiance, skansen Talcy, Muzeum Dekabrystów
 • transport nad Bajkał, w tym statek na Święty Nos, wodolot na Olchon, prom z portu Bajkał do Listwianki, prom z Olchonu na ląd
 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 8 osób
 • przewodnik polskojęzyczny (dla grup bez pilota i osób indywidualnych), poza tym rosyjskojęzyczny
 • ubezpieczenie NNW i KL

  Cena nie zawiera:
 • biletów na pociąg: Moskwa– Ułan-Ude (ok. 350 euro) i powrotnych lotniczych Irkuck – Moskwa – Warszawa (ok. 2000 zł)
 • biletów wejściowych w Moskwie
 • transferów w Moskwie metrem
 • atrakcji fakultatywnych
 • wyżywienia w pociągach, posiłku w Moskwie
 • opłaty za przechowalnię bagażu
 • dopłaty do jedynki - 1350 zł
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji ( 320 zł)

  Inne:
 • BT „Bezkresy” pomaga w uzyskaniu wszystkich biletów na wszystkie środki transportu.
  UWAGA: Termin zgłoszenia – 45 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup:
  grupa 8-osobowa – 9160 zł/osoba;
  grupa 10-osobowa – 9025 zł/osoba;

  Podobne programy:
 • WYCIECZKI DO ROSJI: Moskwa, Bajkał
  14 dniowa, samolotowa.
 • WYCIECZKA NAD BAJKAŁ: Zimowy Bajkał
  9 dniowa, samolotowa.
 • WYCIECZKA NAD BAJKAŁ: Kajakiem Po Bajkale
  14 dniowa, dojazd własny.
 • WYCIECZKI DO ROSJI: Moskwa-Bajkał-Mongolia
  18 dniowa, samolotowa

  Informacje:
 • Irkuck – Wierszyna odległość 120 km. Ostatni odcinek po drodze szutrowej.
 • Irkuck – Talcy odległość ok. 50 km.
 • Irkuck – Chużyr (główna osada na wyspie Olchon) ok. 320 km.
 • Irkuck – Listwianka ok. 70 km

  Transport:
  autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób na Olchonie uazy – mały (8 -osobowy) terenowy busik

  Wyżywienie:
  menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, posiłki na bazie ryb (zwłaszcza na Olchonie i Świętym Nosie)

  Ubranie:
  należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

  Podróż:
  - samolot

  proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml
  - pociąg
  przedziały dwuosobowe lub czteroosobowe ( w zależności od wykupionego biletu) i wagony bez przedziałów (z tych ostatnich korzystamy niezwykle rzadko), do dyspozycji dwie toalety z umywalkami na wagon, gorąca woda dostępna na początku korytarza ( u opiekuna wagonu), pościel do wykupienia w pociągu, można zabrać małą miskę do mycia się, proszę zabrać ze sobą wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady
  UWAGA: podczas postojów proszę zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału, jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, proszę za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa

  WARTO WIEDZIEĆ:

  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach: 1 Euro = ~ 42 RUB, 1 PLN = ~ 10 RUB, 1 USD = ~29 RUB Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

  Granica
  Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

  Tranzyt
  Ponieważ pociąg do Moskwy jedzie przez terytorium Białorusi, konieczne jest wyrobienie tranzytowej wizy białoruskiej. Aby uzyskać wizę należy złożyć: 1 aktualne kolorowe zdjęcie o rozmiarach 3 cm x 4 cm, wypełniony wniosek wizowy, kopię biletu kolejowego i wizy rosyjskiej.

  Hotel
  Zakwaterowanie według opisu w programie.

  Czas
  W Ułan-ude należy przesunąć zegarek o 7 godz. do przodu.

  Pogoda
  Średnia temperatura w lipcu – ok. 17 °C, we wrześniu – ok. 9 °C


  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio