WYCIECZKA NAD BAJKAŁ: Zimowy Bajkał

Od: Do Cena:
2017-02-15 2017-02-24  od 4820 zł + bilet

Opis:
Ten, kto chce zobaczyć prawdziwą zimę powinien wybrać się do dalekiej Rosji, najlepiej za Ural, a jeszcze lepiej nad Bajkał. Aż trudno uwierzyć, że najgłębsze jezioro świata i wielkie jak morze zamarza na kilka miesięcy w roku na tyle, że można od brzegu do brzegu jeździć po nim ciężkim sprzętem. W Rosji carskiej na okres zimowy układano na jeziorze tory kolejowe i w ten sposób znacznie skracano czas podróży i transportu do najdalszych części imperium rosyjskiego.
Wyprawę tę możemy zorganizować w dowolnym - dogodnym dla Państwa terminie.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 10
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z Warszawy przez Moskwę do IRKUCKA.

Dzień 2
2. Poranny przylot do IRKUCKA. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek, śniadanie. Zwiedzanie miasta: Plac Kirowa, Muzeum Krajoznawcze, kościół katolicki, sobór Bogojawlenia. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu jedziemy do LISTWIANKI i dalej podróż poduszkowcem wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału. Będziemy mogli zobaczyć, jak przebiega trasa Okołobajkałki. Na dłuższy postój zatrzymamy się na stacji POŁOWINNAJA, gdzie zjemy obiad. Wieczorem powrót do LISTWIANKI, kolacja. Przed snem fakultatywnie możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przed południem wizyta w Muzeum Bajkału, gdzie poznamy faunę i florę jeziora oraz jego polskich badaczy. Wyjazd na Górę Czerskiego, skąd roztacza się widok na Bajkał. Możliwa przejażdżka skuterami śnieżnymi (fakultatywnie). Później wycieczka poduszkowcem (rozwijającym prędkość do 90 km/h) do przylądku Skipper i zimowej osady BOLSZYJE KOTY. Fakultatywnie możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem. Powrót do LISTWIANKI. Rozgrzewająca obiadokolacja i nocleg. Przed dla chętnych bania (fakultatywnie).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd mikrobusami na wyspę OLCHON. Postój na gorące pozy - typowe danie kuchni buriackiej. Pod koniec dnia przeprawa samochodem przez zamarzniętą cieśninę OLCHOŃSKIE WROTA i przybycie do CHUŻYRU, największej osady na wyspie, kolacja i wieczorny relaks w bani. Zakwaterowanie w bazie turystycznej.
OLCHON to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwi rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, w którym więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby.

Dzień 6
Śniadanie. Dzień spędzamy na Olchonie i zamarzniętej tafli cieśniny MAŁE MORZE. Poruszając się uazami – rosyjską wersją jeepa -obejrzymy SKAŁĘ SZAMANA (uważaną przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji), zobaczymy zamarznięte formy lodowe na skalistych wybrzeżach, zajrzymy do wnętrza lodowych grot i przejdziemy po tafli jeziora, zamarzającego na głębokość 1,5-2 metrów. Dla rozgrzania się obsługa przygotuje na ognisku poczęstunek, czyli zupę rybną – uchę i „herbatę” z miejscowych ziół. Zobaczymy, jak miejscowi rybacy łowią spod lodu omule. W trakcie wycieczki ognisko i przekąska. Powrót do CHUŻYRU. Kolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU - dojazd samochodem na CYPEL CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragment wyspy popatrzymy na Bajkał. Na zmęczonych spacerami turystów czeka przygotowana na ognisku ucha i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do bazy turystycznej. Kolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przeprawa samochodem przez zamarzniętą cieśninę. Wyjazd do WIERSZYNY. Do dziś mieszkają tutaj potomkowie emigrantów z Małopolski. W 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie. Niestety, marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie. Obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Kulig z gwarancją śniegu pośród zimowej przyrody tajgi. Ognisko. Powrót do IRKUCKA. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wizyta w skansenie TALCY. Zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich. Mozliwość fakultatwnej przejażdżaki na koniach. Obiad. Powrót do IRKUCKA. Po powrocie z muzeum zwiedzanie „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; m.in. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Oprócz zabytków powstają nowe budynki, wśród których są m.in. hotele, galerie sztuki, ośrodki kultury i amfiteatr z 2000 miejsc. Pożegnalna kolacja, nocleg.

Dzień 10
10. Śniadanie (W zależności od godzin wylotu suchy prowiant). Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy przez Moskwę.


Cena zawiera:
 • Zakwaterowanie:
  • 4 noclegi w Irkucku, hotel „Angara”, pokoje 2-osobowe z łazienkamii;
  • 2 noclegi w Listwiance w pensjonacie, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
  • 3 noclegi na Olchonie w bazie turystycznej, pokoje dwuosobowe, łazienki na korytarzu
 • Wyżywienie (menu z godne z miejscową kuchnią i zwyczajami):
  • Śniadania, z dodatkowym po przylocie, w dniu wylotu (w zależności od godziny wylotu)
  • Obiadokolacje w 2, 4 dniu
  • Obiady: w 3 dniu, w 5 dniu (pozy), w 6 i 7 dniu (ognisko z uchą), w 8 i 9 dniu
  • Kolacje w dniach 3, 5, 6, 7, 8 (ognisko) i 9 (pożegnalna)
 • Transport (autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób na Olchonie uazy – mały (8 -osobowy) terenowy busik
 • Bilety wstępu i wycieczki:
 • Muzeum Krajoznawcze, Talcy – skansen, Muzeum Bajkału, , wycieczkę poduszkowcem do przyl. Skipper i wzdłuż Krugłobajkałki, wycieczki uazami na Olchonie – na cypel Choboj, wycieczkę do Wierszyny, kulig
 • Opiekę pilota w grupach powyżej 6 osób
 • Ubezpieczenie NNW i KL wersja podstawowa

  Cena nie zawiera:
 • przelotu samolotem na trasie Warszawa – Irkuck - Warszawa ok. 2500 zł
 • opłaty za wizę 350 zł
 • fakultatywnych świadczeń nad Bajkałem:


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio