WYCIECZKA DO MOSKWY: Sylwester W Moskwie

Od: Do Cena:
2017-12-30 2018-01-03  3795 zł*

Opis:
Podobno Moskwę kocha się lub nie od pierwszego wejrzenia. Jak każda stolica bywa nielubiana przez tzw. prowincję. I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to właśnie w Moskwie mocniej czuć tchnienie wielkiego świata. Największe miasto Europy, jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi, wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. A w sercu tego wielkiego miasta na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina- i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Radzieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca...


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:390 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu KOSMOS, obiadokolacja w formie bufetu, czas wolny. Możliwość zwiedzania we własnym zakresie WDNH - Ogólnorosyjskiego Centrum Wystawowego (2 minuty spacerem od hotelu). Niedaleko wejścia znajduje się rzeźba "Robotnik i rolniczka" symbol Moskiewskiej Wytwórni Filmowej "Mosfilm". W okresie zimowym funkcjonuje tam największe lodowisko w Europie, są liczne kawiarnie, oraz cały park ma piękną świąteczną iluminację . Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w centrum miasta. Popołudniu czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Na Placu Czerwonym także będzie funkcjonować lodowisko, kiermasz świąteczny oraz wiele innych atrakcji. Powitanie Nowego Roku na Placu Czerwonym.

Dzień 3
MOSKWA, po śniadaniu autokarowa wycieczka objazdowa: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku oraz cmentarz Nowodziewiczy na którym pochowani m.in.: M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Transfer na przystań przy hotelu Ukraine, rejs statkiem Radisson (2,5 godz) po rzece Moskwa. Powrót z przewodnikiem metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4
MOSKWA, po śniadaniu przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Obiad. Powrót do Moskwy. Czas wolny. Nocleg.
Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronia biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 5
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiady
 • transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie i do Siergijew Posadu
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy rosyjskiej – ok. 350 PLN
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, przejazdów metrem oraz usługi przewodnika – ok. 120 euro
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • podczas pobytu w Moskwie codziennie przewidziany czas wolny
 • dopłata do pokoju 1-os. - 390 zł
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  *CENA:
 • 3795 PLN (przy grupie 15 osób)
 • 4220 PLN (przy grupie 10 osób)

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Transport
  Wycieczka objazdowa drugiego dnia i do Siergijew Posadu busem lub autokarem (w zależności od liczby uczestników). Pozostałe zwiedzanie odbywać się będzie metrem.
  Hotel
  Hotel 3* w pobliżu stacji metro. Pokoje 2 os. z łazienką.
  Wyżywienie
  Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje ( na mieście, serwowane)
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 2 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać ciepłe i wygodne buty oraz ciepłe ubrania. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy (Panie)


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio