WYCIECZKA DO ROSJI: Dwie Stolice Rosji - Moskwa, Petersburg
(samolotem)


Opis:
Petersburg - rosyjska stolica kultury, Moskwa - nie tylko rosyjska, ale wręcz światowa stolica finansów. Takie opinie można usłyszeć, gdy porównuje się oba te miasta. Petersburg został administracyjną stolicą Rosji za sprawą cara Piotra I i pozostawał nią aż do rewolucji (czyli w latach 1712 -1918), nadal jednak uważany jest za najważniejsze miejsce na kulturalnej mapie Rosji. A Moskwa ..? w ostatnich latach bywała najdroższym miastem świata, miejscem, gdzie na jeden kilometr kwadratowy przypadała największa liczba miliarderów. Nie należy zapomnieć jednak, że to tutaj znajduje się słynny Teatr Bolszoj, słynni artyści na słynnej ulicy Arbat, liczne muzea, a wśród nich słynna galeria Trietiakowka.


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:960 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, W. Wysocki, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 3
MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w.
Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronia biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.
Obiad. Powrót do Moskwy. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem do PETERSBURGA. Nocleg w pociągu.

Dzień 5
PETERSBURG, poranny przyjazd. Śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 6
PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer po carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7
PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 8
PETERSBURG, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot doWARSZAWY.


Cena zawiera:
 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa oraz Petersburg-Warszawa
 • zakwaterowanie:
  6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
  1 nocleg w pociągu (wagony sypialne z przedziałami 4-os.)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadań, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • bilet na pociąg Moskwa-Petersburg
 • transfery do / z hotelu
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie oraz do Siergiew Posadu, objazdowa po Petersburgu i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła
 • opiekę pilota
 • usługi przewodników lokalnych
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy rosyjskiej – ok. 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Moskwie: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, w Petersburgu: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew „Spas na Krowi” oraz przejazdów transportem miejskim - ok. 170 euro (płatne u pilota)
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • podczas pobytu codziennie przewidziany czas wolny
 • dopłata do pokoju 1-os. (obowiązkowa w przypadku braku osoby na dokwaterowanie) - 960 zł
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • min. liczba uczestników - 20 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
 • Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorach w Warszawie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
 • Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
 • Wyżywienie
  Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).
 • Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
 • Przykładowe ceny
  Przejazd metrem – ok. 40 rubli, kawa, herbata – ok. 150-200 rubli, woda 0,5 l – ok. 30 rubli, obiad dnia – ok. 250-400 rubli
 • Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio