Do Petersburga bez wiz - autokarem i promami (6 dni)

Od: Do Cena:
2017-08-15 2017-08-20  sprzedaż zakończona
2017-09-12 2017-09-17 2295 zł sprzedaż zakończona

Opis:
„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.


Kraje: Estonia, Łotwa, Rosja,
Transport: statek
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Wtorek.
WARSZAWA, wyjazd o godz. 16.00 – nocny przejazd przez Litwę, Łotwę do TALLINA.
Przejazd autokarem 1 i 2 dnia ok. 990 km.

Dzień 2
Środa.
TALLIN, krótkie zwiedzanie miasta (ok. 2 godz.). Przepłynięcie promem do HELSINEK. Obiad. Zaokrętowanie na prom do PETERSBURGA. Nocleg na promie.

Dzień 3
Czwartek.
PETERSBURG, śniadanie na promie, przejazd do centrum miasta, zwiedzanie z przewodnikiem: katedra Św. Izaaka, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiad. Przejazd do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Czas wolny. Do godz. 23.00 powrót na nocleg na prom.

Dzień 4
Piątek.
PETERSBURG, po śniadaniu przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Spacer po carskim ogrodzie. Obiad. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, m. in.: cerkiew „Spas na Krowi”, Sobór Kazański, spacer Newskim Prospektem. Powrót na prom do godz. 17.30. Wypłynięcie do HELSINEK. Nocleg na promie.

Dzień 5
Sobota.
HELSINKI, śniadanie na promie, wyokrętowanie. Pozostawienie bagażu w przechowalni. Przejazd (transportem miejskim) na krótkie zwiedzanie miasta. Obiad. Wypłynięcie promem do TALLINA. Przejazd na nocleg do RYGI. Późny przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Przejazd. ok. 320 km.

Dzień 6
Niedziela.
RYGA, po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta, wyjazd do WARSZAWY. Przyjazd w godzinach późnowieczornych. Przejazd ok. 680 km.


Cena zawiera:
 • transport:
  - klimatyzowany autokar
  - rejs Tallin-Helsinki-Tallin
  - nocny rejs Helsinki-Sankt-Petersburg-Helsinki
  - transport na wycieczki w Petersburgu
 • zakwaterowanie:
  - 1 nocleg w hotelu**/*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
  - 3 noclegi na promie (kabiny 4-osobowe wewnętrzne, bez okien, z łazienką)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych, przejazdów transportem miejskim oraz system słuchawkowy tour guide - ok. 120 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • opłaty za przechowalnie bagażu w Helsinkach (ok. 4 euro),
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • kabiny:
  B4 (Class B - 8,5 m2/ 2-4 osoby / bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką o powierzchni 8,5 m2 przeznaczona dla maks. 4 osób. Łóżka w większości zorganizowane w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego).
  A4 (Class A - 8,5 m2/ 2-4 osoby/ z oknem. To świetna kabina zewnętrzna wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko co potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym
 • dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego
 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelu – 70 zł (1 nocleg)
 • kabina 1-2-3-os. B4 – dopłata 160 zł / za każde miejsce / 3 noclegi
 • kabina 4-os. A4 – dopłata 60 zł / za każde miejsce / 3 noclegi (wymagane zgłoszenie się 4 os.)
 • kabina 1-2-3-os. A4 – dopłata 240 zł / za każde miejsce / 3 noclegi
 • autokar zostaje w Tallinie, w Helsinkach i Petersburgu poruszamy się lokalnym transportem
 • min. liczba uczestników – 30 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:

  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia - obowiązującą walutą jest euro.
  Płatność kartą
  W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
  Statek Princess Anastasia
  Podróż jedenastopokładowym promem Princess Anastasia to niezapomniane przeżycie, które dostarczy wszystkim pozytywnych emocji i niezapomnianych doświadczeń. Podczas podróży na statku można skorzystać z kilkunastu restauracji, barów i klubów.
  Dodatkowe atrakcje na promie: kasyno, basen pływacki, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna, siłownia, liczne atrakcje dla dzieci (kino, warsztaty, gry)
  Przykładowe ceny:
  1,5 h wejście do sauny i basenu / karnet 2 dni – 17 euro
  2 h wejście do sauny, basenu i na siłownie / karnet 2 dni – 25 euro
  obiad/kolacja bufet – 29 euro
  lub wybór w licznych restauracjach z menu w niższych cenach
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio