WYCIECZKA DO ROSJI: Złoty Pierścień Rosji
6 dni / samolot

Od: Do Cena:
2017-04-29 2017-05-04  brak miejsc

Opis:
MOSKWA - WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO - SUZDAL - KOSTROMA - JAROSŁAWL - ROSTOW - PERESŁAWL ZALESKI - SIERGIEW POSAD


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:760 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu wyjazd do WŁODZIMIERZA. Obiad. Zwiedzanie miasta: sobór Uspieński i Dmitrijewski, Złote Wrota, Muzeum Kryształu i Miniatury - BOGOLUBOWO, zwiedzanie klasztoru - byłej rezydencji księcia Andrieja Bogolubowa - SUZDAL, zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3
SUZDAL, po śniadaniu zwiedzanie miasta: kreml Suzdalski z Soborem Narodzenia Matki Bożej, Muzeum Architektury Drewnianej, Pokrowski monaster. Obiad. Przejazd do KOSTROMY, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
KOSTROMA, po śniadaniu, zwiedzanie: klasztor św. Ipatija z soborem Troickim, targ tradycyjny, centrum miasta. Obiad. Wyjazd do JAROSŁAWIA, zwiedzanie miasta, cerkiew Ilii Proroka, klasztor Spaso-Preobrażeńskij. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5
JAROSŁAW, śniadanie, wyjazd do ROSTOWA WIELKIEGO, zwiedzanie: kreml rostowski. Przejazd do PERESŁAWLA ZALESKIEGO, Plac Czerwony z soborem Spaso-Prieobrażeńskim z XII wieku, obiekt kultu pogańskiego Słowian - "Błękitny kamień". Obiad. Wyjazd do SERGIJEW POSADU - zwiedzanie ławry z XVI w. Przejazd do MOSKWY, zakwaterowanie, nocleg.
Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji, „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 6
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie, spacer po Placu Czerwonym. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • bilet lotniczy Warszawa - Moskwa - Warszawa
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji (obiady lub kolacje)
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • transport na wycieczki
 • opiekę rezydenta/przewodnika lokalnego polskojęzycznego
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy rosyjskiej – ok. 350 zł,
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie Podobne programy:
 • WYCIECZKA DO ROSJI: Wyspy Sołowieckie
  11 dniowa, samolotowa.
 • WYCIECZKI DO ROSJI: Moskwa - stolica mocarstwa - 5 dni
  5 dniowa, samolotowa.

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
  Hotel
  Hotele 3*. Pokoje 2 os. z łazienką.
  Wyżywienie
  Cena zawiera śniadania i obiadokolacje (obiady lub kolacje) (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 2 godz. do przodu.
  Pogoda
  Podobna jak w Polsce, ale warto mieć ze sobą wygodne buty i kurtkę przeciwdeszczową.
  Ważne
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio